Nestíhám, nestačím

19. ledna 2018 v 3:57 | T. |  POVÍDÁNÍ
No, tak Česká pošta to nezvládla. Že se divím žejo. Nejsou ani Vánoce, ani konec světa, takže nechápu, proč mi přišel mazlík až včera??!! Mají štěstí, že jsem z něj nadšená. Už dlouhou dobu jsem nezažila, aby telefon načítal stránky, aplikace a vlastně všechny mé požadavky do jedné vteřiny. Byla jsem zvyklá, že kliknu na ikonu, jdu si udělat kafe, skočím se vyčůrat, přijdu k telefonu a on je vyplej. Budiž ti země lehká Leninku..
Momentálně vedu úchylný vztah se svým novým telefonem. První pohled, první dotek, první načtení otisku prstu, první selfie..
Jo a pak takový to otravný nastavování mailu, FB, messu, vyzvánění atd. znáš to. No, ale to bych nebyla já, kdybych k tomu neměla něco víc žejo.

Ráno 15.1. - Čekuju výplatu, osm hodin - nic, půl devátý - nic, devět - nic, ''doprdele co v té bance dělají'', deset hodin - nic, ''skočím se psem a už to tam bude'', jedenáct hodin - ''no jasně, už chápu proč jim to tak trvalo, hešteg ričbič''. Jedenáct hodin a jedna minuta objednávám telefon. Půl dvanáctý - potvrzení objednávky. Jedna hodina - zásilka předána do přepravy. ''Hustýý, tak to přijde zítra!'' Jsem radostí bez sebe, těším se jak malej harant, sukuba ve mě tvrdě chrápe..

Poledne - odpoledne 15.1. - Přijela Nicola. Kafe, drby, procházka, pochůzky po městě, oběd, nákupy. Návštěva pobočky O2. ''Dobrý den, potřebovala bych novou SIMku, ale s mým součastným číslem." Jakože budu mít novej telefon, tak v něm přece nebudu mít starou SIM kartu, žejo. Totální objev roku pro mě byla vylupovací SIMka, jako hustý, to si můžeš prostě udělat všechny velikosti a pak to zase vrátit zpátky. Ty vole, připadám si jako Homo erectus. No aspoň SIMku mám, za kilčo not bad. Na aplikaci ''sledování zásilky'' žádná změna. Jsem z toho nervózní, ale pořád věřím. Přišla potencionální tchýně, nějaký řeči o bolestech zad, injekce, úplatek ve formě zákusku, amnézie. Jdu spát podrážděná a ten zákusek taky moc dlouho nevydržel. Nech si ten odsuzující pohled.

Ráno 16.1. - Vstávám schválně brzo, protože cítím, že mi přijde SMS z pošty, žetojakoproměmají. Poštu u nás máme totiž od osmi do jedenácti a pak až od jedné do pěti. Takže budíček na šestou ideálka, hezky se na to namaluju, udělám si kafe, snídani, půjdu na vycházku a ono mi to líp uteče, když na to jako nebudu myslet. Dělám, že mi na tom vlastně nezáleží, jsem přece velká holka, žejo a nemusím mít věci hned. ''Já chci ten telefon!!!!'' (řekni to přes zuby, ať je to autentický). Propadám panice, je deset a SMS nikde! Jsem protivná jak prdel, vzteky uklízím. Přijel David a rovnou to schytal, jak kdyby za to mohl, chudák. No a co, kombinace PMS a absence věci, kterou chcete HNED! je prostě vražedná kombinace. Může být rád, že žije.

Večer 16.1. - Zase tchýně, tostejnýcopředtím, akorát nedonesla zákusek! Jako co si myslííí? Jakože já tady budu trpět bez telefonu, její syn dejchá moc nahlas, všechno mě sere, mám hlad a ona nic nedonese?? Tak je normální?? Jdu spát opět podrážděná, ještě musím ráno vstávat na denní, sukuba je vzhůru a není radno na mě mluvit nebo se mě dotýkat. Opět - chudák David.

Ráno - večer 17.1. - Budíček ve čtyři. Fujtajbl. Tak se namaluju, vypiju kafe a jsem tak nějak otupělá. Na SMS od pošty je stejně brzo a k čemu by mi asi tak byla,když budu celý den v práci, žejo. No doslova lavlymórnink. Cesta do práce katastrofa, v práci honička jako vždy, po práci boží trest za to, že jsem chtěla všechno hned - volá tchýně. Tentokrát však nepřijde ke mě, ale mám přijít já k ní. Ty vole, dyť já nedojdu ani dom. Naštěstí David moje nálady zvládá s elegancí anglického gentlemana, takže pro mě a moje unavené konve přijel. A jeli jsme oba za tchýní. Klasika - tlachy o bolestech, injekce, zase žádnej zákusek, tak aspoň kafe a jelo se dom. Doma už jen nepřítomný výraz, sprcha a něco připomínající kóma.

Ráno 18.1. - Probouzím se, jak kdyby uplynulo 100let. Nevím která bije, kolik je hodin, co se děje. Mrknu na mobil. Hurááááááááá. SMS z pošty. Majtopromě!! A je teprve čtvrt na devět. Pecka, stíhám jak vínko. Takže moje rutina, ranní hygiena, káva, snídaně, procházka. A valím na poštu. Mám to asi kilák cesty. Takže zdravotní procházka s jasným cílem. Jsem na poště, přede mnou jen důchodkyně. Jde si pro měsíční příděl. Dostala čtyři tisíce, hubu mám dokořán. Trochu se stydím, že jdu uvalit třináct tisíc. Už jsem na řadě a ta paní tam pořád stojí a dává si peníze do peněženky. Začínám se potit. Paní za přepážkou mi hlásí částku, vyskládám rychle peníze a bleskurychle je zašoupnu pod okýnko. Vyřízeno, podepsáno a do druhého okýnka si jdu pro balíček. ''Za ty prachy jsem teda čekala nějakej obří balík!'' říká mi překvapeně pošťačka a dívá se na mě jako kdybych spadla z jahody na znak. ''No, to víte, dneska je všechno hrozně drahý'' špitla jsem, narvala balíček do vaku a svižným krokem odcházela z pošty. Venku jsem si musela zapálit. Cesta domů mi utekla i přes všechny přechody, který tak bytostně nenávidím. Doma jsem se pohodlně usadila, opatrně otevřela tu svátost a málem mi slza ukápla. Je nádhernej panečku! Provedla jsem nezbytné nastavení a začal hon na aplikace. Postahovala jsem sociální sítě, bez nich by to nešlo žejo, nastavila mail, vložila 3GB hudby a dokonce jsem si stáhla hru! Odtrhla jsem se až nějak kolem jedné odpoledne, když jsem si vzpomněla, že mám vlastně psa a že jdu vlastně na noční. Aha. Takže vycházka a pak jdeš spát Terezo! Spala jsem asi hodinu, i přes to, že jsem měla nastaveného budíka. Prostě mě to nedalo. Musela jsem pořád dokola hrát farmu a užívat si té rychlosti. Fakt to občas nestíhám..

Večer a noc 18.1. - Noční. Občasně hraju farmu. Bůh to musel vidět a seslal na mě zkázu v podobě vymatených pacientů. Díky moc. Opět nestíhám, nestačím. To by člověk nevěřil, jak jsou někteří důchodci rychlí. Telefon poslušně sčítá kroky a spálené kalorie. Nervy mám nadranc. Jeden z mých zmatených pacientů nechce pochopit, že má zavedenou flexilu a kapou mu do ní kontinuálně léky. Hm, takže celkem jsem mu ji musela přepíchnout 4x, ale noc je ještě mladá. Celou noc se topím v cizích exkrementech, krvi a rozdávám tabletky štěstí na potkání. Asi si dám taky.

Ráno 19.1. - Ještě žiju. Už jsem vytočená, chci jít domů. Těším se na cestu domů. Dám si sluchátka, pustím si nějaký svoje vypalovačky a všichni mi mužou víšco. Nádherná vidina. Ještě tři hodiny, to dám. Na centrále je pár potencionálních příjmů. Ale to se nestane, nesmí, tolik neštěstí na jednu Terezu, to né. Za necelou hodinu už musím do terénu, čekají na mě močůvky a plínečky a odběry. Sotva vidím na klávesnici, to bude zajímavá tečka za noční. Že já kráva čuměla do telefonu místo toho, abych se normálně vyspala před službou. Dobře mi tak! Ale stejně si ještě zasadím pár brambor a sklidím jablka.. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | Web | 19. ledna 2018 v 10:27 | Reagovat

Ahoj, jojo, obočí mám svoje. Hááá, kdysi se mi posmívali za brežněva, dneska každý obdivuje :-D  :-D Já ho skoro ani netrhám :-D Ale co na fotce není vidět tak na druhé půlce obličeje mám tři beďáry v řadě :-x Mnzs je potvora. Jinak počtu po kardiu, mám ještě nějaké to převlíkání postele a. hurá na kardiooo :D

2 kristensplace kristensplace | Web | 19. ledna 2018 v 23:00 | Reagovat

Tak musíš ten nový telefon pořádně prozkoumat a ohmatat. to prostě bez toho nejde :D

3 Hemitson Hemitson | Web | 19. ledna 2018 v 23:51 | Reagovat

Parádní, humorný článek ze života. :D Vůbec se ti nedivím, žes spát déle nemohla. Mít vedle sebe čerstvě nový a rychlý telefon, tak taky neodolám! :D

4 Zuzulet Zuzulet | Web | 20. ledna 2018 v 19:45 | Reagovat

Taká som bola aj ja :D Keď som si konečne po dlhom čase vymenila mobil som sa nevedela dočkať kedy ho konečne dostanem :D Ale od tej doby si už asi pol roka chcem nastaviť nové zvonenie a stále nič :D

5 Tessa Tessa | Web | 20. ledna 2018 v 22:48 | Reagovat

Jojo, vím, že to je fakt rychle..naposledy jsem dala dolů 10 kilo asi za 3 měsíce, jenže to jsem cvičila, takže jsem sice hubla, ale nabírala svalovou hmotu (cvičila jsem Kaylu, a ta je hodně posilovací). Teď bych řekla, že jdou jen  tuky, protože svaly nemám nabírat z čeho, logicky, když jsem pecivál :D Jenže i tak jsem to nabrala..ale je fakt, že za půl roku neustálého žraní fastfoodů :D někdy bych se chtěla vrátit a říct si: vydrž to ještě, jsi blízko..víš, abych to nevzdala po 3 mesících jako vždycky. To se pak tlustá s 90 kily koukám na své fotky z období 80 kilo a říkám si: ty krávo pitomá,kdybys vydržela, mohla si být jinde. Podívej, jak ti to slušelo.
No a pak jedu znova. Tak doufám, že tentokrát to půjde. Můj asi největší strach je, že to zase vzdám

Novej telefonek přišel, jo? Paráda!
Taky jsem se v pondělí bála, že výplata nepřijde, hlavně když jsem měla deadline na pár věcí a hlavně jsem byla objednaná ke kadeřnici :DD
Tak koukám, že si ten týden měla veselý :D. Máš nakonec ten Huawei?
Jinak ty děláš jako setsřička nebo něco v lékařství?

6 B. B. | Web | 21. ledna 2018 v 23:45 | Reagovat

Článek mě pobavil :-D . Já přes net objednávám málokdy, přesně kvůli těmhle nervům :-D .

7 Adel Adel | Web | 22. ledna 2018 v 17:08 | Reagovat

jéé článek se mi líbil a pobavil mě.. Nojo to čekání na zboží je děs!

8 Hanka Hanka | Web | 22. ledna 2018 v 20:59 | Reagovat

Mmm, já mám od pátku klid, dokonce už v pátek jsem měla víceméně šlus ende, teta ve vlaku :D

9 Michelle Michelle | Web | 23. ledna 2018 v 18:27 | Reagovat

Tvoje články jsou vždycky tak vtipné! :D jsem ráda, že máš z teleofnu radost, snad se ti bude líbit i po líbánkové fázi :D

10 mydarkpath mydarkpath | Web | 23. ledna 2018 v 19:01 | Reagovat

To ja mam casu

11 Tessa Tessa | Web | 23. ledna 2018 v 22:56 | Reagovat

S rozestupy..100 naráz nedám :DD potřebuju se mezi nimi vydejchat :D

12 Hanka Hanka | Web | 23. ledna 2018 v 23:21 | Reagovat

Věř mi, že by tě mohl nachytat i při horších aktivitách pokud by jsi se měla u mne inspirovat :-D. Já mám spoustu divnozvyků, třeba o tělo se starám víceméně stejně jako o obličej, o vlasy mám taky sáhodlouhou péči, měřím zjišťuju děsné hovadiny... Asi příliš času, nebo prokrastinace a. utíkání před povinnostmi? Měla bych vyřídit maily, ale nechci si kazit náladu :-|  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama