Šílenství jménem Vánoce

30. listopadu 2017 v 0:59 | Tess |  POVÍDÁNÍ
Sedím na noční a přemýšlím. Kolegyně tu poletuje a zpívá si ''Těěěšíme se na Jééžíška!''. Mimochodem už asi 14dní, nemít jí tak ráda, už by dostala tečku mezi oči. Ne sranda. Těší se, protože čuje, že pod stromečkem bude čekat žádost o ruku. Necháme se překvapit. Co mě ale zaráží na mě samotné je to, že se vůbec netěším. A právě proto nad tím dumám, proč se sakra netěším na Vánoce?

Jako malá jsem se těšila moc. Tak jasně, asi jako každý malý dítě žejo. Psávala jsem Ježíškovi, zdobili jsme stromeček, měli výbornou štědrovečerní večeři, klasika. A teď? Dobrovolně si beru noční šichtu na Štědrý večer. Vlastně tak nějak každoročně. Hraju si na hrdinku a tvrdím, že si beru Vánoce kvůli holkám, které mají dětičky. Z jedné poloviny je to pravda. Přece jen děti to prožívají asi nejvíce, tedy alespoň v tom dobrém slova smyslu. Z poloviny druhé mám z Vánoc akorát tak nervy. Člověk pořád přemýšlí, co koupit tomu, co koupit tamtomu, jestli se mu to bude líbit/hodit, rozhazuje peníze jako o život a co z toho vlastně má? Vánoce, svátky "klidu a míru". No to víš že jo! Ne že bych nechtěla obdarovávat svoje blízké, to ne, ráda jim udělám radost, ale mám takový vnitřní pocit, že na Vánoce se to tak nějak očekává. No každopádně do Vánoc ještě času dost, nějaké dárky už mám koupené (a hlavně vymyšlené!!), takže mě to trochu uklidňuje, že nejsem ve skluzu jako předešlé roky.

Co se týče vánoční nálady, snad přijde mrška jedna. David (můj přítel) tvrdí, že si je uděláme krásný (ty Vánoce samozřejmě), tak jsem zvědavá na kluka jednoho ušatýho!

Každopádně po Vánocích můžeš čekat resume.


A co ty? Těšíš se na Vánoce nebo z nich máš taky trochu kopřivku? Dej mi vědět dolů do komentáře!!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Příjdeš zase? :-)

Ano
Ne

Komentáře

1 roman roman | 4. prosince 2017 v 17:44 | Reagovat

Ja sa neteším. A mám to vlastne horšie ako ty, lebo žiadna nočná u nás nie je.

2 Tess Tess | Web | 4. prosince 2017 v 18:08 | Reagovat

Tak to prosím tě přežij! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama